Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Železárny Hrádek dnes odstavily ocelárnu, kvůli údržbě i vedrům

 
úterý, 23. července 2019, 09:25

Železárny Hrádek ze skupiny Z-group zahájily třítýdenní odstávku ocelárny. Provedou opravy i údržbu technologie. Termín odstávky, která potrvá do 11. srpna, firma zvolila také kvůli tomu, že teploty v ocelárně při současných vedrech stoupají až na 80 stupňů Celsia. Všech 91 zaměstnanců ocelárny má dovolenou. Novinářům to řekl mluvčí skupiny Miroslav Slaný.

"Proběhnou nezbytné opravy technologie, údržba elektrorozvoden a čištění areálu. Vyčistí se rozvaděče vysokého napětí, jeřábové dráhy a provedou se revize výkonových přepínačů. Poté se provoz opět rozběhne naplno," uvedl mluvčí.

Železáři, kteří musí stále nosit brýle, přilbu a ochranné oblečení, už měli od konce června kvůli horku častější přestávky v práci. Náročnější činnosti odkládali na jindy. V tropických dnech haly podniku podle Slaného přes noc nestačí vychladnout. Firma zajistila intenzivnější pitný režim a vyšší přísun minerálů. Spotřeba ochranných nápojů se zvýšila přibližně o 40 procent. "Pokud byste se prošli horkými provozy, sluneční výheň venku před halami, která vám předtím připadala jako pobyt na Sahaře, vám najednou přijde jako příjemné osvěžení," uvedl Slaný.

Z-group Steel Holding je čtvrtou největší ocelářskou skupinou v ČR. Patří do ní vedle Hrádku závody v Chomutově a Veselí nad Moravou.

Vedrem trpí také řidiči autobusů přepravních firem, které skupina Z-Group také sdružuje. Autobusy podniku ČSAD autobusy Plzeň, který zabezpečuje dopravní obslužnost v Plzeňském kraji, zvládají podle Slaného provoz dobře. "Zatímco v některých krajích řada linek nevyjede kvůli technickým problémům, kdy se autobusy v extrémních vedrech neuchladí či praskají hadice na chladicích systémech, v Plzeňském kraji vozy žádné větší technické potíže nezaznamenaly," dodal. Také řidičům podnik zajišťuje dostatek pití, k dispozici mají zásobníky vody. Mohou také nosit letní verzi uniformy s krátkými kalhotami.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Kam dál?

Plzeňská Doosan Škoda Power dodá do Peru dva bloky parních turbín

čtvrtek, 18. července 2019, 13:36

Plzeňská společnost Doosan Škoda Power dodá do Peru dva bloky parních turbín o celkovém výkonu 110 MW pro budovanou elektrárnu v...

Skupina Accolade postaví v Přešticích novou výrobní halu

čtvrtek, 18. července 2019, 13:31

Česká investiční skupina Accolade chce v Přešticích na jižním Plzeňsku postavit novou halu pro lehkou výrobu o rozloze 18 500...

Děti na českých silnicích a nová dopravní výchova

úterý, 16. července 2019, 11:03

Stav dopravní výchovy v českém školství nebyl příznivý a dopravní nehody s účastí dětí ze silnic nemizí. Objevilo se řešení,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.