Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Skupina Accolade postaví v Přešticích novou výrobní halu

 
čtvrtek, 18. července 2019, 13:31

Česká investiční skupina Accolade chce v Přešticích na jižním Plzeňsku postavit novou halu pro lehkou výrobu o rozloze 18 500 metrů čtverečných. Hlavním důvodem je dobrá kondice firem podnikajících v lehké výrobě, které mají zájem se rozvíjet. Předběžně se počítá s náklady na výstavbu haly ve stovkách milionů korun. U projektu nyní začalo posouzení vlivu stavby na životní prostředí (EIA). Pokud vše půjde podle standardního schvalovacího procesu, se stavbou by se mohlo začít na začátku příštího roku, řekl dnes mediální zástupce Accolade Jakub Splavec.

Accolade převzala před časem v Přešticích halu s plochou téměř 14 tisíc metrů čtverečních, v níž má na 15 let smlouvu s firmou International Automotive Components Group (IAC), výrobcem nových materiálů pro interiéry automobilů.

"Projekt výstavby nové haly je logickou reakcí na poptávku firem, které již v regionu působí. Rozvoji moderního průmyslu v ČR se daří a investoři i naši nájemci se logicky chtějí rozvíjet. Získávají nové zakázky a velkou část peněz vrací zpět do modernizace výroby," řekl k projektu ředitel rozvoje nových lokalit Accolade Jiří Stránský. Podle něj by nový projekt měl do Přeštic a okolí přinést průmysl s vysokou přidanou hodnotou, vyžadující vyšší míru kvalifikované práce.

Skupina Accolade se zaměřuje na přípravu nájemních prostor pro lehký průmysl, logistiku a e-commerce. V České republice, Polsku a Německu dosud uskutečnila 26 velkých průmyslových projektů. V Plzeňském kraji má kromě Přeštic průmyslové parky také například v Ostrově u Stříbra či v Klatovech. Accolade nedávno představila plán na vybudování polygonu pro vývoj a testování samořiditelných vozidel u Stříbra.

Napsal(a) ČTK | Foto Accolade

Kam dál?

Děti na českých silnicích a nová dopravní výchova

úterý, 16. července 2019, 11:03

Stav dopravní výchovy v českém školství nebyl příznivý a dopravní nehody s účastí dětí ze silnic nemizí. Objevilo se řešení,...

Francouzský Novares postavil za 400 milionů korun továrnu na Klatovsku

čtvrtek, 11. července 2019, 08:00

Francouzská nadnárodní firma Novares otevřela dnes novou továrnu na výrobu plastových dílů pro osobní automobily v Janovicích nad...

Firmy z ČR samy zvládají obnovu i servis jaderných zdrojů

neděle, 7. července 2019, 09:03

České firmy, které s klíčovým podílem Škody JS Plzeň postavily obě jaderné elektrárny v ČR, dlouhodobě zvládají vlastními silami...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.