Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Stříbro zahajuje stavbu sítí pro zónu se 40 rodinnými domky

 
pondělí, 15. dubna 2019, 10:25

Stříbro se 7800 obyvateli zahajuje výstavbu sítí pro novou bytovou zónu s více než 40 parcelami pro rodinné domky. V letošním rozpočtu si na to vyhradilo 30 milionů korun. Město se bude snažit mít letos sítě hotové, řekl starosta Václav Votava (ČSSD). Zájem o bydlení ve Stříbře je velký.

Jde o poslední volnou městskou plochu pro bydlení. "S pozemky pro individuální výstavbu domků je to tu velmi špatné. Touto zónou budeme zase na dlouhou dobu vyčerpaní," uvedl Votava.

Podle místostarosty Martina Záhoře (ANO) je příprava pozemků jednou ze zásadních investic města. Jde o prostor za stadionem TJ Baník. Radnice začne podle Votavy prodávat dopředu metr čtvereční za necelých 1000 korun. Pozemky budou k prodeji hned za plnou cenu. Část nákladů na sítě se tak vrátí zpět do rozpočtu.

Také díky dnešní veřejné prezentaci na radnici se lidé mimo jiné dozvědí, kudy povedou a jak budou vypadat komunikace v nové bytové zóně. "A mohou si všichni začít zakreslovat baráčky, připojení a další a nebudou ztrácet čas. A až město dokončí sítě, budou moci okamžitě stavět," řekl Záhoř.

Podle něj má příprava projektu mírné zpoždění. "Na poslední chvíli se ještě objevilo, že část plochy spadala do ochranného pásma poddolovaného území a město muselo ještě zajistit znalecký posudek," uvedl. Jde jen o ochranné pásmo a pozemek poddolovaný není.

Stříbro má letos schválené výdaje 254 milionů korun, meziročně více. Letos investuje kolem 50 milionů korun. Největší akcí bude oprava mateřské školy v Soběslavově ulici, jejímž výsledkem bude nový střešní plášť, zateplení, nová okna a zvětšení tříd. Ve stejné ulici dokončí chodníky. Propojí komunikací Májová a Jabloňová, dokončí obchvat Ořechové ulice. Dále má v plánu novou fasádu kina. Stříbro také připravuje krytý plavecký bazén za 120 až 150 milionů korun, studii na něj už projednal s obyvateli. Město plánuje také spolkový dům, domov pro seniory a rekonstrukci kulturního domu.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Štítky ČR, byty, správa, Stříbro,

Kam dál?

Plzeňská teplárenská dodala kvůli teplé zimě méně tepla

neděle, 14. dubna 2019, 10:40

Plzeňská teplárenská, největší dodavatel tepla na západě Čech, vyrobila a dodala zatím o šest až procent méně tepla než v minulé...

Placení kartou potvrzené otiskem nebo mrknutím bude v Česku od září

sobota, 13. dubna 2019, 08:08

Čeští spotřebitelé získají od září možnost využívat biometrické údaje, jako je otisk prstu nebo rozpoznání obličeje, k ověření...

Na Velký pátek budou obchody otevřené, zavřou ve sváteční pondělí

čtvrtek, 11. dubna 2019, 14:28

Větší obchody budou mít na Velikonoční pondělí zavřeno, na Velký pátek 19. dubna bude otevřeno normálně. Novinářům to dnes...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.