Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Opilá řidička si spletla pedály. Zrušila svou audinu i BMW s Mercedesem, do kterých narazila

 
středa, 17. dubna 2019, 16:20

Čtvrtmilionovou škodu způsobila řidička v úterý večer v Sušici. V zatáčce si podle jejích slov spletla brzdový pedál s plynovým a nebourala s Audi A6 do zaparkovaného Mercedesu, který byl ještě odražen na BMW a pak na zeď. Policistům nadýchala dvě promile alkoholu.

K nehodě došlo v ulici T.G. Masaryka. „Při průjezdu mírné levotočivé zatáčky, se údajně zmýlila při ovládání pedálů a došlo k jejich záměně - plynový s brzdovým. Řidička s vozidlem narazila do automobilu Mercedes Benz, které bylo odraženo do před ním zaparkovaného vozidla BMW. Po nárazu byl Mercedes odhozen na chodník a zadní částí narazil do zdi domu,” popsala mluvčí policie Dana Ladmanová.

Čtyřiatřicetiletá řidička se pak podrobila dechové zkoušce, přístroj opakovaně ukazoval dvě promile. „Policisté ženu převezli do zdravotnického zařízení, kde bylo provedeno lékařské vyšetření i odběr krve,” dodala mluvčí.

Policisté pak ženě zabavili řidičský průkaz. Škoda je odhadnuta na 250 tisíc korun.

Napsal(a) Luboš Vrabec | Foto Policie ČR

Kam dál?

FOTO: Sedm garáží v Hartmanicích zasáhl požár, zničil jedno auto

úterý, 16. dubna 2019, 20:37

Sedm ze 14 řadových garáží v Hartmanicích na Klatovsku zasáhl dnes odpoledne požár. Hasili ho profesionální i dobrovolní hasiči z...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Zatímco děti mívají z malování fixy čirou radost, rodiče často děsí, z jakých povrchů bude potřeba jejich výtvory následně odstraňovat. Výrobci přitom většinou zdůrazňují, že čáry po jejich popisovačích lze z textilu snadno odstranit. Spotřebitelský časopis dTest nechal prověřit kvalitu 18 balení fixů pro děti. Zjišťoval, jak snadno je lze vyprat a jak jsou na tom s obsahem rizikových chemikálií.

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

Policejní potápěči devátým rokem pomáhají při obnově Bosny a Hercegoviny. Díky jejich vysoké profesionalitě a odbornosti se postupně daří čistit koryta bosenských řek od nevybuchlé munice, která je pozůstatkem války v devadesátých letech minulého století.

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

Sovětské tanky v ulicích Českých Budějovic, vojáci Německé demokratické republiky a strach na každém rohu. Tak to vypadalo, na den přesně, před jedenapadesáti lety v Budějcích na místech, kterými dnes bezpečně projdeme. Redaktoři a ostatní pracovníci ČTK naposledy informovali veřejnost o aktuálním dění právě 22. srpna roku 1968. V tento den skončila svobodná zpravodajská činnost ČTK.