Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V Plzni bude devítidenní Sportmanie, nabídne 70 sportů zdarma

 
neděle, 4. srpna 2019, 13:28

V Plzni bude už čtvrtý ročník devítidenní letní Sportmanie 2019, nabídne 70 sportů zdarma. Festival sportu pro veřejnost se bude konat za obchodním centrem Plaza od 17. do 25. srpna. Veřejnost si bude moci pod dohledem odborných trenérů vyzkoušet klasické i netradiční sporty. Lákadly budou lidský stolní fotbal, velká vodní skluzavka, originální autodráha s plně funkčním závodním simulátorem F1, virtuální realita a lanový park v korunách stromů, řekl vedoucí odboru sportu města Přemysl Švarc.

Loni přišlo 55 tisíc lidí, za všechny ročníky přes 200 tisíc návštěvníků. "Běží velká marketingová kampaň, abychom sem dostali lidi z celého Plzeňského kraje," uvedl vedoucí.

Sportoviště budou otevřená od 13:00 do 20:00, o víkendech od 10:00 do 20:00. Zahájení se v sobotu 17. srpna ponese v duchu oslav 100. narozenin cestovatele a plzeňského rodáka Miroslava Zikmunda. "Můžete se těšit na taneční průvody z těch koutů světa, které cestovatelé navštívili, adrenalinovou slackshow, youtuberku Mínu a finalistu The Voice Jakuba Moulise," řekl Švarc. Zahájení završí 3D projekce horolezců Honzy Trávníčka a Marka Audyho.

Kromě 34 sportovních stanovišť, která se budou po třech dnech střídat, jsou na programu přednášky, besedy, workshopy, autogramiády sportovců nejúspěšnějších plzeňských klubů - hokejistů, házenkářů, fotbalistů a pozemních hokejistů. "Jsem domluvený s Davidem a Tomášem Svobodou a čekáme, jak dopadnou atletické a další závody, jsem v kontaktu s olympijským výborem," řekl Švarc.

Rozpočet akce bude přes sedm milionů korun díky tomu, že město zvýšilo podporu o jeden milion. Město dává pět milionů a obvody téměř 1,5 milionu Kč. Dalšími partnery jsou komerční a městské firmy.

Každý den bude začínat ranními rozcvičkami, v pracovních dnech od 07:00 a od 08:00, o víkendech o hodinu později. V sobotu 24. srpna od 16:00 bude Letní párty běh pro rodiny. Děti do 15 let dostanou originální medaile. "Chceme je nejen obdarovat, ale také motivovat a podpořit smysl soutěžního sportu," uvedl Švarc. V prvních třech dnech dostanou medaili bronzovou, v druhém bloku stříbrnou a kdo navštíví Sportmanii Plzeň v posledním bloku, obdrží medaili zlatou.

Napsal(a) ČTK | Foto Sportmanie

Kam dál?

Plzeň má mistry v házené i pozemním hokeji, hráči zavítali na radnici

pondělí, 22. července 2019, 15:14

Plzeňští házenkáři i pozemní hokejisté usedli v sezoně 2018/2019 na mistrovský trůn, který vybojovali v obou případech před svým...

Skvělý úspěch badmintonistů ze ZČU. Jan Louda je mistrem Evropy

neděle, 7. července 2019, 11:59

Z akademického mistrovství Evropy v polské Lodži neodjeli plzeňští badmintonisté rozhodně s prázdnou. Stříbro Západočeské...

Areál Škoda sport park v Plzni otevřel nové skateboardové hřiště

čtvrtek, 6. června 2019, 10:21

Nové hřiště pro skateboard otevřel dnes druhý plzeňský obvod v hojně využívaném sportovním areálu Škoda sport park, kam chodí...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Zafranović chystá film o Dubčekovi, Brežněva ztvární Depardieu

Slovenský scenárista Karol Hlávka a chorvatský režisér Lordan Zafranović připravují celovečerní film o hlavní osobnosti pražského jara 1968 Alexandru Dubčekovi s názvem Lidská tvář. Zatím není jasné, kdo bude hrát hlavní roli. Jako nejvyšší představitel Sovětského svazu Leonid Brežněv by se měl ve filmu objevit francouzský herec s ruským občanstvím Gérard Depardieu. Novinářům o tom informoval producent Andrej Antonio Leca. Natáčení filmu je plánované na rok 2021, o rok později by měl mít světovou premiéru.

Denně dělám i třináct operací, říká plastický chirurg Měšťák

I třináct operací denně stihne plastický chirurg Jan Měšťák, který v pondělí oslaví 75. narozeniny. Za rok jich udělá kolem pěti stovek, pracuje i v sobotu, řekl v rozhovoru. Nejnáročnější a nejzodpovědnější pro jsou podle něj operace nosů, lidem ale nejvíc mění život.

Cibule stojí dvojnásobek než loni, zdražil i květák či brambory

Cibule stojí v obchodech dvojnásobek než loni, o více než polovinu zdražily květák, brambory a zelí. Kromě zeleniny ale spotřebitelé platí více také za vepřové maso, pečivo a těstoviny. Proti loňskému červenci naopak zlevnily máslo, vejce, cukr a ovoce. Vyplývá to z červencových průměrných cen, které zveřejnil Český statistický úřad. Statistici každý měsíc sledují a zveřejňují ceny šesti desítek potravin.