Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Areál Škoda sport park v Plzni otevřel nové skateboardové hřiště

 
čtvrtek, 6. června 2019, 10:21

Nové hřiště pro skateboard otevřel dnes druhý plzeňský obvod v hojně využívaném sportovním areálu Škoda sport park, kam chodí desetitisíce lidí ročně. Původní skateboardové hřiště dosluhovalo, obvod proto nechal staré hřiště odstranit a překážky obměnil a nahradil větším množstvím nových modernějších prvků, řekl dnes starosta obvodu Lumír Aschenbrenner (ODS). Úpravy hradil obvod a přišly na zhruba sedm milionů korun.

Dřívější plechové rampy nahradil betonový povrch. Hřiště má velkou rozlohu i rozmanitý povrch. "Ve Škoda sport parku bylo na ploše o výměře 1490 metrů čtverečných postaveno jedno z největších skate hřišť v Čechách. Původní kovové již nevyhovující překážky byly nahrazeny moderními prvky a nově zde vznikl prostor pro začínající a děti," řekl starosta. Nové překážky jsou ve stejném stylu jako je betonový skateboardový bazén o ploše 480 metrů čtverečních, který je součástí areálu od roku 2017. Nové hřiště s bazénem propojily terénní úpravy, které zvýšily bezpečnost užívání.

Škoda sport park začal obvod budovat v roce 1999. Jako první se v něm objevila skateboardová U-rampa a kombinovaná překážka. Od té doby se každoročně investuje do budování dalších sportovišť. Je zde hřiště na streetball, dvě hřiště na nohejbal, in-line dráha, dvanáctimetrová lezecká stěna s 50 značenými cestami, hřiště na fotbálek a petanque, pět hřišť na beach volejbal. Vstupné se neplatí. Loni se například o 230 metrů prodloužila šest metrů široká in-line dráha, která nyní měří 547 metrů. "Do areálu se od roku 1999 do dnešního dne investovalo celkem 43,7 milionů korun," dodal Aschenbrenner.

Napsal(a) ČTK | Foto mysticconstructions.cz

Kam dál?

Házenkáři Plzně po rozstřelu porazili Karvinou a získali titul

neděle, 26. května 2019, 13:17

Házenkáři Plzně po třech letech vyhráli extraligu. V rozhodujícím pátém finále porazili doma Karvinou stejně jako ve čtvrtém...

Házenkáři Plzně porazili v úvodním finále Karvinou 31:27

pondělí, 13. května 2019, 06:25

Házenkáři Plzně porazili v úvodním finále play off extraligy obhájce titulu Karvinou na domácí palubovce 31:27. Osmi brankami se...

Dvacátý Highjump s podtitulem Legendy opět v Hřiměždicích

středa, 8. května 2019, 09:20

V termínu 2. a 3. srpna se v lomu v Hřiměždicích u Příbrami uskuteční jubilejní dvacátý ročník cliffdivingových závodů Highjump....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Zastupitelé Prahy 5 odvolali starostu Mazura i radní

V čele Prahy 5 skončila dosavadní rada v čele se starostou Danielem Mazurem (Piráti). Zastupitelé ODS, ANO, TOP 09, STAN a SNOP 5 schválili její odvolání, nyní se bude volit nové vedení městské části. Koalici dosud tvořili Piráti, ODS, ANO a SNOP 5, tři ze čtyř stran v pondělí vypověděly koaliční spolupráci s Piráty. Podle zástupců dalších stran starosta nezvládal vedení radnice. Podle Pirátů jde o zástupné důvody a ve skutečnosti zastupitelům vadilo, že se začaly řešit problémy s veřejnými zakázkami.

PRŮZKUM: Česká společnost je rozdělena do šesti sociálních tříd

Česká společnost je rozdělena do šesti společenských tříd, které se liší složením svých zdrojů a pozicí ve společnosti. Vyplývá to z průzkumu, na kterém spolupracoval Český rozhlas (ČRo) s několika sociology. Do dvou typů vyšší střední třídy náleží zhruba třetina lidí, tři typy nižší střední třídy podle odborníků zahrnují téměř polovinu respondentů a do nejnižší, takzvané strádající třídy patří 18 procent lidí. Průzkumu se v červnu zúčastnilo 4039 respondentů z 1300 obcí, provedly jej agentury MEDIAN a STEM/MARK. Na dnešní tiskové konferenci ho představili zástupci ČRo a tři sociologové.

O ekologického Oskara bojuje deset projektů. Kvalita přihlášených projektů každým rokem roste

Celkem deset inovativních projektů soupeří v ekologické soutěži E.ON Energy Globe, která letos odstartovala už pojedenácté. Ekologického Oskara získá ale jen jeden. Vítězný projekt bude Českou republiku zastupovat na mezinárodním finále ve Finsku. České vyhlášení odvysílá 12. října ČT1.