Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Akademici dostanou okřídlený šíp. Začali spolupracovat s HC Škoda Plzeň

 
čtvrtek, 22. srpna 2019, 14:36

Plzeňští Indiáni a hokejový tým studentů Západočeské univerzity a Lékařské fakulty Univerzity Karlovy se budou v nové sezoně vzájemně podporovat nejen na ledě, ale také při pořádání akcí nebo v oblasti marketingu.

Hokejový tým Akademici Plzeň vstupuje do sezony 2019/2020, ve které na ně čeká mnoho nového. Kromě toho, že půjde o premiérový ročník Univerzitní ligy ledního hokeje a že změn dozná také sestava týmu, si plzeňští studenti mohou připsat další prvenství. Jsou vůbec prvním univerzitním týmem, kterému se podařilo navázat oficiální spolupráci s extraligovým týmem. Memorandum, jež spolupráci stvrzuje, podepsali v pondělí spoluzakladatel Akademiků Vilém Franěk a majitel a generální manažer Škodovky Martin Straka.

„Před pěti lety, když Akademici vznikli, to vypadalo úplně jinak – dva kluci si založili univerzitní tým a tahali si věci domů a sušili je na koleji. To, že tady dnes sedíme s Martinem a s klubem s devadesátiletou historií, je pro nás obrovským oceněním a motivací. Doufám, že to je i výkop k navázání spolupráce mezi ostatními univerzitními týmy a extraligovými kluby,“ řekl Vilém Franěk.

Martina Straku potěšilo, že HC Škoda Plzeň je první extraligový tým, který takové memorandum uzavírá. „Měl jsem možnost vidět vloni jedno vaše utkání a kvalita byla veliká. Uchvátila mě i fantastická atmosféra v hledišti,“ ocenil.

V memorandu se oba týmy zavazují ke vzájemné podpoře a rozvíjení nejen univerzitního hokeje. Akademici si díky němu budou moci od Indiánů také půjčovat hráče, ovšem pouze ty z druhé ligy nebo juniory – ne hráče A týmu. „Podmínka Univerzitní ligy ledního hokeje je, aby všichni hráči byli zároveň studenty vysoké školy, případně v maturitním ročníku nebo absolventy rok po studiu. A všichni u nás letos také studenti jsou,“ dodává Vilém Franěk. Podle memoranda také na dres Akademiků přibude okřídlený šíp Škodovky.

Podle trenéra Tomáše Ceperka mají momentálně Akademici k dispozici 30 hráčů. „Přípravu jsme začali čtrnáctidenním soustředěním takzvaně na suchu, dnes odpoledne půjdeme poprvé na led. Nejprve nás čekají čtyři přátelská utkání, podle kterých začneme skládat tým, a sezona odstartuje 22. září. Odehrajeme v ní 21 utkání. Jdeme do nové soutěže, skládáme nový tým a úplně nevíme, co od toho očekávat. Jsem ale hrdý, že mohu být u zrodu Univerzitní ligy a že máme spolupráci s HC Škoda Plzeň,“ řekl Tomáš Ceperko.

Do nové sezony vstupují Akademici rovněž s novým logem, které jim navrhla Kateřina Puncmannová z Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU. Písmeno A nakreslené jedním tahem má kromě názvu týmu vyjadřovat také pohyb puku, zářez brusle na ledě a taktický nákres.

Kam dál?

Akademici na bruslích budou letos bojovat o Pohár Jana Palacha

pondělí, 19. srpna 2019, 10:36

Osm hokejových klubů reprezentujících třináct českých univerzit se bude od září na ledových plochách bít o Pohár Jana Palacha....

Obhájce extraligového bronzu Plzeň vyjela poprvé na led

pátek, 26. července 2019, 09:14

Hokejisté Plzně dnes absolvovali úvodní trénink na ledě, jímž zahájili poslední část přípravy na nový extraligový ročník. S týmem...

Hokejista sezony Gulaš prodloužil smlouvu s Plzní o dva roky

pátek, 24. května 2019, 11:17

Hokejový útočník Milan Gulaš prodloužil smlouvu s Plzní o další dvě sezony. Indiáni, které Gulaš dovedl ke dvěma třetím místům,...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.