Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Plzeňský kraj postaví za 120 milionů atletickou halu u sportovního gymnázia

 
úterý, 10. září 2019, 14:12

Plzeňský kraj postaví za 120 milionů korun u Sportovního gymnázia v Plzni-Skvrňanech kryté atletické sportoviště. Kromě rovné běžecké dráhy, vrhů, skoků do dálky a dalších umožní trénink skokanům do výšky, kteří museli jezdit do Prahy. Halu včetně rehabilitace a zázemí slíbilo škole předchozí vedení kraje v době stěhování z městské části Slovany.

„Co nejrychleji teď vypíšeme výběrové řízení na dodavatele, požehnání i prováděcí dokumentaci máme," uvedla náměstkyně hejtmana Marcela Krejsová (ODS). Stavba by měla začít počátkem příštího roku a bez vybavení by mohla být hotová do krajských voleb na podzim 2020. „Původně to měl být atletický tunel, ale nyní jde vlastně o krytou atletickou halu," dodala.

Půjde o stavbu, která bude stát na pilířích, pod nimiž bude parkoviště, které postavilo s dotací město. Vysoká stavba vedle atletického stadionu nemá nikomu překážet ve výhledu.

Podle náměstkyně hejtmana Ivany Bartošové (Koalice pro Plzeňský kraj) bude kraj usilovat o dotaci, kterou vypíše ministerstvo školství pro sportovní gymnázia v ČR. „Máme peníze v rezervním fondu, které používáme na vlastní investice nebo jako podíly k dotacím EU," uvedla Krejsová.

Novou halu bude spravovat škola, která bude sestavovat program pro své studenty a Akademii individuálních sportů Plzeňského kraje. Budou tam trénovat také atleti z oddílů v Plzni i regionu.

Původně se měl postavit jen krytý atletický tunel pro běžecké disciplíny za 30 milionů, poté se rozpočet zvýšil na dvojnásobek a nově 120 milionů kvůli tomu, aby se tam daly v zimě trénovat všechny disciplíny, včetně skoku o tyči. Proto se musela původně navržená atletická hala jinak koncipovat. Podle Bartošové by se dala využít také na akrobatické skákání na trampolínách. „Zatím tento oddíl nemáme, protože v regionu není žádná hala, kde by mohly děti a mládež skákat do výšky," doplnila.

Sportovní gymnázium s téměř 600 studenty má podle ní velké úspěchy na různých mistrovstvích a Plzeň je jedním mála míst, které nemá kryté sportoviště pro atlety. Podle náměstka hejtmana Ivo Grünera (ČSSD) posune hala sportovce z gymnázia hodně dopředu. „O část peněz si řekneme na ministerstvu školství, které nám to slíbilo," dodal.

Jediné sportovní gymnázium v Plzeňském kraji, mezi jehož absolventy patří brankář Petr Čech, fotbalista Vladimír Darida, střelkyně Kateřina Emmons, tenisté Andrea Hlaváčková a Jonáš Forejtek či běžec na lyžích Martin Jakš, se 1. září 2016 přestěhovalo do areálu učiliště ve Vejprnické ulici. Do úprav prostor školy a do nových sportovišť investoval kraj jako zřizovatel postupně 151 milionů Kč.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Kam dál?

Dotační labyrint sportu, aneb státní financování je stále na míle...

neděle, 5. května 2019, 17:52

Sport hraje ve společnosti velmi významnou roli a zaslouží si proto adekvátní finanční podporu. Tak zní začátek koncepce EU i ČR,...

Co žene sportovce do čím dál tím větších extrémů, aneb přetváří...

čtvrtek, 11. dubna 2019, 14:47

Co žene sportovce do neustále větších extrémů? Je to individuální potřeba posouvání hranic nebo požadavky společnosti na show,...

Kterak vegetariáni svět zachraňují, aneb nový trend nejen ve sportu

čtvrtek, 11. dubna 2019, 14:45

Ještě před pár lety by si nikdo nemyslel, že při vegetariánství jde sportovat. A když už by to šlo, tak rozhodně ne s dobrými...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.